Mulțescu, după meciul cu CFR Cluj: „Suntem niște idioți, trebuia să avem 5-0 la pauză”

Tehnicianul echipei FC Voluntari, Gheorghe Mulțescu, a declarat, sâmbătă, după meciul cu CFR Cluj, scor 2-2, că elevii săi ar fi trebuit să conducă la pauză cu 5-0, el menționând însă că oaspeții nu ar fi trebuit să beneficieze de penalti, informează dolce-sport.ro.

„Suntem niște idioți. Trebuia să avem 5-0 la pauză. Iar pe final, portarul și fundașii au greșit. Dar nu a fost penalti, am revăzut faza de mai multe ori. De fapt nici nu a dat centralul, a dat tușierul. Se vedea umbra lui Paszkany. Au jucat foarte agresiv, numai faulturi pe gleznă. Dar diferența a fost clară, trebuia să avem 5-0 la pauză. E vina mea că l-am băgat din nou pe Bălan. Și-a făcut multe ocazii, dar a ratat enorm. E o boală cronică la el. Am spus că avem nevoie de atacant. La noi se schimbă conducătorii, noi ne reorganizăm. Eu vorbesc, eu aud. Asta e situația. Avem jucători care nu au nici abc-ul fotbalului„, a spus Mulțescu la Dolce Sport.

Formația FC Voluntari a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a XVII-a a Ligii I, în care oaspeții au reușit să revină după ce au fost conduși cu 2-0. Golurile au fost marcate de Voduț ’10 și Novac ’49 pentru gazde, respectiv C. Lopez ’75, ’83 (penalti) pentru CFR Cluj.