Mulțescu a lovit în stânga și în dreapta după eșecul cu CFR Cluj: „Domnul arbitru a fluierat într-o singură direcție, totul într-o veselie”. Antrenorul a fost uimit de reacția lui Radunovic: „I-am făcut un serviciu, credeam că o să-și ceară scuze. Așa ceva nu am mai văzut…”

Astra a pierdut în fața CFR-ului și a ratat șansa de a urca temporar pe locul 3, la capătul unui meci controlat autoritar de ardeleni. Tehnicianul Mulțescu a ținut să-l critice pe centralul Radu Petrescu, iar apoi a spus că nu a înțeles reacția lui Radunovic, care a fost schimbat în minutul 20 după ce a greșit la golul de 1-0 al CFR-ului.

„Am întâlnit o echipă puternică. O echipă care nu-ți dă timp de gândire, de acțiune… În prima repriză ne-au surprins. A fost un șoc psihic, nu ne așteptam să luăm acel gol. În repriza a doua puteam să și înscriem, dar ei au fost mai buni.

Domnul arbitru a fluierat într-o singură direcție. Totul într-o veselie. Ei primeau toate baloanele, nu se mai luptau să recupereze. A fost o fază acum câțiva ani cu portarul Beto de la CFR Cluj. A dat cu piciorul în pământ și a primit lovitură liberă…

Radunovic era supărat că l-am schimbat așa repede. El a mai dat o pasă greșit la adversar, era depășit de joc. I-am făcut un serviciu, nu a mai fost un pericol pentru echipă. Credeam că o să bage capul în pământ și o să-și ceară scuze, dar așa ceva nu am mai văzut… Nu știu cât de dezamăgit e domnul patron, știu cât de supărați suntem noi care n-am luat prima”, a spus Gheorghe Mulțescu, la finalul jocului cu CFR Cluj.

Risto Radunovic a oferit un moment tensionat la meciul Astra – CFR. Fundașul a fost schimbat în minutul 20 după ce a greșit la faza golului marcat de George Țucudean și s-a certat pe margine cu turcul Yuksel Yesilova și s-a răstit la antrenorul Gigi Mulțescu. Muntenegreanul a fost calmat cu greu de colegi și a plecat direct la vestiare.

Publicat: 13 05. 2018, 23:48
Actualizat: 13 05. 2018, 23:49