Mulțescu a găsit vinovatul: „Ce am văzut azi! Au fost o mie de faulturi, în cap, în gură, e inimaginabil…”

La finalul meciului pierdut cu 0-1, în fața FCSB-ului, Gheorghe Mulțescu s-a arătat total nemulțumit de prestația lui Marius Avram, dar și de elevii săi, cărora le-a reproșat că ar fi trebuit să tranșeze jocul în prima repriză, atunci când CS U Craiova a avut cele mai mari șanse.

Am pierdut acest joc din cauza noastră. A fost un arbitraj scandalos. Am crezut că am văzut tot. Dar ce am văzut azi, a întrecut tot. Au fost o mie de faulturi, în cap, în gură. Dacă la Ivan nu a dat nimic… și mai câte. Pentru mine e foarte clar, nu mă mai păcălește nimeni. Trebuia să fie 3-0, 4-0, la pauză. E păcat”, a declarat Mulțescu la DigiSport.

În continuare discursului, Mulțescu s-a plâns de oboseala acumulată de echipă și a evidențiat schimbările făcute de Reghecampf: „Au avut rezerve care joacă titulari. Pe Gnohere nu ai cum să-l oprești. Au marcat din corner, dar și faza aia provine dintr-un aut pentru noi care nu s-a dat. Am greșit la marcaj. Trebuia să tranșăm jocul din prima repriză. Oboseala își spune cuvântul. Am avut în 10 zile trei meciuri. Am zburdat în prima repriză. Mă surprinde ratarea lui Markovici, să dea pe lângă minge… dar ăștia sunt jucătorii noștri. Trebuie crescuți. Continuă, luăm fiecare meci în parte. Cupa României rămâne pe primul loc. E mai accesibilă„, a adăugat antrenorul.

Publicat: 09 04. 2017, 22:57
Actualizat: 09 04. 2017, 23:00