Mourinho, declarații emoționante la adresa lui Drogba și Sneijder: ** „Fac parte din familia mea!”

Antrenorul echipei Real Madrid, Jose Mourinho, a declarat, miercuri seară, după victoria din meciul cu Galatasaray Istanbul, scor 3-0, că formația sa a jucat mai bine apărare decât în atac, informează site-ul oficial al UEFA.

„Am fost profesioniști, am respectat adversarul. Știam că am o echipă fantastică și atacanți de valoare, dar astăzi am jucat perfect în apărare. Din punctul meu de vedere am jucat mai bine în apărare decât în atac. Am fi putut marca mai mult, am mai avut ocazii clare, dar în defensivă am analizat foarte bine adversarul. Dacă vom marca un gol în retur îi vom obliga pe ei să înscrie de cinci ori. Dar în fotbal totul este posibil, nimic nu mă mai poate surprinde. Este foarte greu să joci fotbal la Istanbul, știu că vor lupta până la final pentru calificare. Va trebui să fim la fel de serioși, este unicul mod în care ne putem califica. Am vorbit cu Drogba și Sneijder la sfârșitul meciului. În afara celor 90 de minute din teren, ei fac parte din familia mea„, a spus Mourinho.

Echipa spaniolă Real Madrid a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (2-0), formația turcă Galatasaray Istanbul, în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Cristiano Ronaldo ‘9, Benzema ’29 și Higuain ’73.

Sursa: Mediafax

Publicat: 04 04. 2013, 11:42
Actualizat: 04 04. 2013, 15:22