Motive de îngrijorare pentru Gâlcă: Varela și Rusescu au ieșit accidentați. Atacantul acuză din nou probleme la umăr

Gâlcă are motive de îngrijorare înaintea meciului cu Rio Ave de joi. Victoria cu U Cluj, scor 4-1, poate costa echipa din Ghencea doi jucători de bază. Varela a ieșit accidentat în minutul 28, iar Rusescu a părăsit și el terenul în repriza a doua acuzând probleme la umăr (min. 67).

Rusescu a mai acuzat probleme la umărul drept și înaintea meciului cu Dinamo Kiev din Europa League. La antrenamentul oficial dinaintea acelei partidei, Rusescu s-a plâns de dureri la umăr și a fost ținut pe bancă de Gâlcă. În cele din urmă, atacantul a fost trimis în teren în minutul 82 al partidei și a marcat unicul gol al Stelei în înfrângerea cu 1-3 din Ucraina.

Steaua s-a impus cu U Cluj, scor 4-1, golurile gazdelor fiind marcate de Papp (min. 12), Szukala (min. 31), Adi Popa (min. 66) și Keșeru (min. 76). Pentru oaspeți a marcat Dan Bucșă în minutul 59.

Publicat: 19 10. 2014, 22:54
Actualizat: 19 10. 2014, 22:55