Moți le-a făcut și oltenilor viața grea. CS U Craiova – Ludogoreț 0-1. Fundșul român a înscris din penalty, în minutul 86

Formația CS Universitatea Craiova a pierdut, miercuri, scor 0-1, meciul de pregătire disputat cu Ludogoreț Razgrad, al doilea amical din cadrul cantonamentului desfășurat în Austria.

Internaționalul român Cosmin Moți, din penalty, în minutul 86, a înscris singurul gol al partidei. Moți a început meciul pe banca de rezerve, dar a fost introdus de către antrenorul Georgi Dermedzhiev pe parcursul meciului. În schimb, celălalt român de la Ludogoreț, Claudiu Keșeru, a fost titlular.

Primul „11″ al Craiovei a fost format din: 12. Calancea – 2. Vlădoiu, 18. Popov, 6. Kelic, 24. Briceag – 8. Mateiu, 54. Screciu – 10. Gustavo, 22. Băluță, 11 Bancu – 9. Ivan. Craiova după pauză. 12. Calancea – 30. Dimitrov, 5. Barthe, 6. Kelic, 24. Briceag – 8. Mateiu, 54. Screciu – 10. Gustavo, 22. Băluță, 11 Bancu – 9. Ivan.

Pe parcursul reprizei secunde au mai fost realizate zece schimbări în componența echipei. Au ieșit în minutul 60 Kelic, Gustavo, Ivan, Bancu, Screciu, Briceag, Mateiu, Băluță și Calancea, în locul lor intrând Hreniuc, Buzan, Burlacu, Bărbuț, Jurj, Drăghici, A. Popescu, Petre și L. Popescu. Ultima schimbare a meciului a fost efectuată în minutul 82: Radu Bîrzan l-a înlocuit pe vârful Burlacu.

Este a doua înfrângere din cantonamentul austriac pentru formația lui Devis Mangia, care a pierdut, scor 2-4, primul meci din cantonament, cu o altă formație din Bulgaria, ȚSKA Sofia.

Publicat: 28 06. 2017, 21:17
Actualizat: 28 06. 2017, 21:18