Momente incredibile la Brașov – Dinamo. „Blatiștilor, blatiștilor.” Ce au pățit Rotariu și Negoiță

• Înfrângerea suferită de Dinamo la Brașov, scor 0-2, i-a scos din sărite pe suporterii alb-roșilor.

Eșecul de sub Tâmpa i-a nemulțumit complet pe suporterii lui Dinamo care n-au mai rezistat să vadă jocul „câinilor” până la final. Galeria lui Dinamo, destul de numeroasă la partida cu FC Brașov, a părăsit stadionul ” Tineretului” la puțin timp după minutul 70, nu înainte însă de a le striga jucătorilor de pe teren următorul mesaj: „Nu meritați tricoul roșu să-l purtați”.

Cei câțiva suporteri rămași până la final i-au pedepsit aspru pe jucătorii care au venit la finalul meciului să-i salute. „Blatiștilor, blatiștilor”, au strigat întruna fanii „câinilor”. Nici patronul Ionuț Negoiță n-a scăpat de furia „alb-roșilor”, fiind înjurat minute în șir.

Primul care a simțit supărarea dinamoviștilor a fost Dorin Rotariu. Mijlocașul a fost introdus pe teren în minutul 63, iar primii pași pe care i-a făcut pe gazon au fost acompaniați de mesajul „La Dinamo vrem doar dinamoviști”.

Publicat: 03 05. 2014, 23:55
Actualizat: 03 05. 2014, 23:57