Moment halucinant în minutul 90 al partidei Hermannstadt – Dunărea 2-1! Blănaru l-a târât efectiv pe Benzar pe teren sub privirile jucătorilor: a primit cartonașul roșu pentru gestul său

Minutul 90 al partidei dintre Hermannstadt și Dunărea Călărași a furnizat un moment urât, în care Ștefan Blănaru l-a bruscat pe Daniel Benzar, deși acesta din urmă se afla întins pe teren. În cele din urmă, atacantul sibienilor a fost eliminat, iar Dan Alexa a fost trimis în tribunîă.

Hermannstadt și Dunărea Călărași au furnizat unul dintre cei mai palpitante meciuri ale sezonului Ligii 1 Betano, la finalul căruia sibienii au prins locul de baraj, în timp ce elevii lui Dan Alexa au retrogradat direct.

Deși au trecut la conducere în minutul 77, datorită reușitei lui Steliano Filip, jucătorii Dunării au cedat în minutul 90+6, când Lendric și-a salvat echipa.

Totuși, nervii au cedat în minutul 90, când Daniel Benzar se afla întins pe gazon, undeva în zona băncilor tehnice. Enervat de gestul adversarului, Blănaru l-a tras metri buni pe teren pe fratele mai mic al lui Romario Benzar, pentru a primi înrgijiri medicale în afara gazonului.

Imediat s-a format un grup de jucători ai gazdelor și oaspeților, care și-a împărțit jigniri, iar Blănaru a fost eliminat. De suferit a avut și Dan Alexa, care a fost trimis în tribună, dar și Steliano FIlip, care a fost avertizat cu cartonașul galben.

Publicat: 02 06. 2019, 21:31
Actualizat: 02 06. 2019, 21:34