Moment emoționant în FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș! Denis Ciobotariu a marcat pentru echipa antrenată de către tatăl său! Cum au reacționat cei doi | FOTO & VIDEO

Denis Ciobotariu, fundașul central în vârstă de 23 de ani al lui CFR Cluj împrumutat la FC Voluntari, a marcat în meciul cu Gaz Metan Mediaș și a oferit o imagine emoționantă.

FC Voluntari și Gaz Metan Mediaș s-au întâlnit sâmbătă, în cadrul etapei cu numărul 23 din Liga 1, iar ilfovenii s-au impus cu scorul de 3-1, după golurile marcate de către Vadim Rață, în minutul 2, Adam Nemec, în minutul 21, respectiv Denis Ciobotariu, în minutul 66.

Pentru echipa antrenată de către Ilie Poenaru a marcat Christian Irobiso, în minutul 45.

După ce a fost îndepărat de către Dan Petrescu de la CFR Cluj, Denis Ciobotariu a început să iasă în evidență sub comanda tatălui său, Liviu Ciobotariu, la FC Voluntari.

Tânărul fotbalist a marcat în minutul 66 al partidei cu Gaz Metan Mediaș, cu capul, după o centrare a lui Constantin Budescu.

Imediat după gol, Denis Ciobotariu a mers direct la tatăl său pe care l-a îmbrățișat îndelung. Liviu Ciobotariu a fost vizibil emoționat și și-a ținut fiul în brațe până când acesta i-a dat drumul și s-a reluat partida.

Astfel, Denis Ciobotariu a stabilit rezultatul acestei partide, scor 3-1 pentru FC Voluntari, iar ilfovenii ocupă în continuare locul 3 în clasamentul Ligii 1, cu 41 de puncte, la șapte puncte în spatele lui FCSB, echipa de pe locul secund, care are însă cu un meci mai puțin.

• 600 de mii de euro este cota de piață a lui Denis Ciobotariu, potrivit Transfermarkt.
  • 6 meciuri a jucat Denis Ciobotariu pentru CFR Cluj în actuala ediție a Ligii 1 și două meciul pentru FC Voluntari.
  • 2 trofee are Denis Ciobotariu în palmares: titlul de campion al României și Supercupa României, ambele cu CFR Cluj.

Sursă foto: Capturi Digi Sport

Publicat: 29 01. 2022, 15:55
Actualizat: 29 01. 2022, 16:03