MM Stoica a văzut evenimentele de la Cluj și a ieșit imediat la atac: „A revenit în forță cfr! E ținere reciprocă, boss…”

MM Stoica a profitat de meciul dintre CFR Cluj și CS U Craiova pentru a-și înțepa adversarii! Gazdele au primit o lovitură de pedepasă contestată vehement de olteni, în minutul 37, după o ținere reciprocă între Deac și Ferreira. Oficialul FCSB-ului a obișnuit în acest sezon să posteze un mesaj pe rețelele de socializare, de fiecare dată când CFR-ul are de profitat de pe urma unei faze controversate de arbitraj.

„A revenit în forță cfr! E normal să-i arbitreze celebrul și experimentatul Comănescu. E ținere reciprocă, boss…P.S. Noi, penibili cum am fost, am avut penalty clar la 0-0.”, a postat MM Stoica pe Facebook.

FCSB a pierdut ieri la Ovidiu, în fața campioanei en-titre, scor 1-0, după un gol marcat de brazilianul Eric în prima repriză. În minutul 17 al meciului disputat ieri, Budescu a pătruns în careu, iar Dani Lopez l-a ținut pe mijlocaș care a căzut în suprafața de pedeapsă. Centralul George Găman a acordat lovitură liberă indirectă pentru gazde și i-a arătat lui Budescu cartonașul galben pentru simulare. Nicolae Dică și MM Stoica au protestat minute în șir cu privire la decizia arbitrului.

Publicat: 10 09. 2017, 21:30
Actualizat: 10 09. 2017, 21:38