Mitriță și-a ieșit din minți după înfrângerea cu Chiajna. FOTO | Gestul care n-a lăsat loc de interpetări

Căpitanul Craiovei, Alexandru Mitriță, a oferit imaginea serii după înfrângerea cu Concordia Chiajna, scor 1-0. Vizibil nemulțumit de starea gazonului de pe „Oblemenco”, Mitriță a ridicat o brazdă în aer după care a aruncat-o pe jos.

Starea gazonului de pe „Oblemenco” reprezintă o problemă arhicunoscută. Încă de la meciul de deschidere, cu Slavia Praga, oltenii au avut de îndurat un gazon graoznic. Pe o arenă de zeci de milioane de euro, apreciată la nivel european, elevii lui Mangia au bătăi de cap la fiecare partidă. Uneori se rupe după primul sfert oră, uneori după prima jumtăate de oră, dar au fost și meciuri în care a cedat după numai cinci minute. Oficialii echipei recunosc problema, dar ridică din umeri. Suprafața nu a fost schimbată până acum și rămâne de văzut cât va mai dura acest chin pentru Mitriță&Co.

Craiova a cedat cu 1-0 în fața Concordiei Chiajna, după un gol marcat de Nicolas Gorobsov în minutul 81.