Miriuță, fericit după victoria cu CSMS Iași: „Am obținut un succes mare și meritat!”

Tehnicianul echipei ASA Târgu Mureș, Vasile Miriuță, a declarat vineri seară, după victoria din meciul cu CSMS Iași, scor 1-0, că acest succes este unul mare și meritat, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Se pare că îmi merge bine în Moldova. Am obținut o victorie mare, în fața unei echipe puternice, care joacă bine acasă. Îmi felicit jucătorii pentru acest succes. Am reușit să marcăm primii și pe urmă ne-am apărat bine. Ultimele 20 de minute CSMS Iași a fost peste noi, însă e bine că nu am luat gol. Cred că este o victorie meritată„, a spus Miriuță.

Vasile Miriuță a menționat că pauza prilejuită de meciurile din preliminariile Campionatului European este binevenită. „Trebuie să muncim mai mult la pregătirea fizică. Jucătorii care au rămas au dat dovadă de mult caracter. Obiectivul nostru rămâne intrarea în play-off„, a mai afirmat tehnicianul.

Formația CSMS Iași a fost învinsă, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa ASA Târgu Mureș, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I. Golul a fost marcat de Ramiro Costa, în minutul 52.

Publicat: 29 08. 2015, 09:55
Actualizat: 29 08. 2015, 09:56