Miriuță, fericit după remiza din Ștefan cel Mare: „Am meritat egalul. Dinamo are mulți puști, în 2-3 ani va arăta altfel!”

Antrenorul echipei Ceahlăul Piatra Neamț, Vasile Miriuță, a declarat, duminică, după remiza din meciul cu Dinamo București, scor 1-1, că formația sa a meritat rezultatul de egalitate și a precizat că este un punct foarte important.

A fost foarte greu. Ne bucurăm că am reușit să aducem un punct. Știam că vom întâlni o echipă în creștere, au fost mai încrezători. Nu ne-a fost ușor și am primit acel gol din fază fixă. În prima repriză ne-am mai creat două-trei ocazii prin puștiul Popadiuc, asta pe lângă golul senzațional al lui Golubovici. Cred că la final am meritat egalul. E un punct foarte important pentru noi. Nu mă așteptam să fie atâția spectatori aici. Momentan, Dinamo nu este o echipă puternică. Nu e ușor să construiești, acum au mulți puști, dar în doi-trei ani vor reuși. Avem 17 puncte și ne mai trebuie vreo 12 până la finalul turului și apoi voi discuta cu conducătorii clubului să văd ce obiectiv vom avea.„, a spus Miriuță.

Echipa Dinamo București a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu formația Ceahlăul Piatra Neamț, într-un meci din etapa a X-a a Ligii I. Gazdele au deschis scorul prin Thicot, în minutul 2, oaspeții reușind egalarea prin Golubovici, în minutul 42.

Publicat: 06 10. 2013, 17:05
Actualizat: 06 10. 2013, 18:33