Mircea Rednic, mai supărat ca niciodată! Ce fotbalist l-a enervat teribil: „Nu-ți poți bate joc așa de munca echipei! Asta se învață la copii”

Mircea Rednic isi pune mainile in cap dupa o ratare dinamovista avuta la meciul de fotbal dintre Academica Clinceni si Dinamo Bucuresti, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, vineri 3 decembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mircea Rednic a fost extrem de nervos la finalul meciului pierdut de Dinamo pe terenul celor de la CS Mioveni, scor 1-2, după ce „câinii” au condus până în minutul 90 cu 1-0.

Principalul jucător luat la ochi de „Puriu” a fost portarul Iliev, care a comis un penalty în prelungirile partidei după o ieșire hazardată pe șase metri.

„Iliev e la a doua greșeală, la experiența lui nu avea voie să iasă din poartă. Nu faci greșeli de-astea. Asta se învață la copii și juniori. Nu poți să-ți bați joc de munca unei echipe. În meciul trecut a făcut la fel. A fost un meci cu multe dueluri, dar să pierzi după minutul 90… Nici măcar un punct să nu iei… Să nu te concentrezi 5 minute… N-ai voie să faci greșeala asta. Ce căuta el în duel acolo, a repetat greșeala din meciul cu Chindia.

Cei de la Mioveni au avut mai multă determinare. Cu UTA s-a întâmplat la fel, cu Rapid la fel. Suporterii au dreptate, au venit până aici, au susținut echipa. E păcat de greșeala aia a lui Iliev. Nu ai voie să faci așa ceva”, a declarat Mircea Rednic.

Mircea Rednic, avertisment pentru jucătorii lui Dinamo: „Rămâne cine demonstrează asta”

Mircea Rednic le-a transmis și un avertisment jucătorilor pe care-i are la dispoziție, după ce astăzi și-a reziliat contractul cu clubul slovacul Tomas Vestenicky.

„Mai avem un singur meci și trebuie să-l câștigăm. Tuturor le-am dat șanse, nimeni nu-mi poate reproșa ceva. Sunt jucători pe care i-am găsit aici. Unii jucători pe care i-am adus eu au reziliat deja. Ei trebuie să demonstreze că trebuie să rămână aici.

În iarnă vom face schimbări majore, sunt obligat, nu mai pot. Vor pleca cei care până acum n-au demonstrat.

Nu mă întrebați pe mine de Deian. Gata cu telenovela asta Deian. Dacă va avea o ofertă bună pentru club și pentru el, atunci va pleca”, a adăugat Rednic.

Publicat: 16 12. 2021, 20:02