Mihai Teja la FCSB? Antrenorul Gazului a pus capăt speculațiilor

Mihai Teja a felicitat Astra după înfrângerea cu 3-0 de la Giurgiu, iar la finalul jocului a ținut să clarifice faptul că nu a fost contactat niciodată de cineva de la FCSB, pentru a veni în locul lui Nicolae Dică.

„Cred că au fost două reprize total opuse. Prima echilibrată, am luat un gol pe jocul nostru mai bun, iar în a doua s-a rupt jocul la eliminarea lui Luis. Astra a fost mai bună, îi felicit, merită victoria. Asta e, trebuie să scoatem capul din pământ și să câștigăm cu Iași. Luis mi-a spus că a atacat mingea și nu crede că merita al doilea galben. Nu știu ce a fost… voi știți mai bine, ați văzut reluarea. Nu e ușor, Astra e o echipă bună și din păcate ne-au surprins în repriza a doua, dar și pe superioritate numerică.

Fortes a făcut trei meciuri foarte bune la început, acum are fluctuații, dar e un jucător tânăr, are 23 de ani. Mai durează până se adaptează complet, dar calitatea are. Nu am fost contactat de nimeni de la FCSB, nu știu de unde a apărut această idee”, a spus Mihai Teja, după înfrângerea cu Astra.

Publicat: 24 09. 2018, 23:25
Actualizat: 24 09. 2018, 23:33