Mihai Stoica, mesaj plin de speranță după FCSB – Gaz Metan: „Nu țin minte un meci al Stelei/FCSB câștigat cu atâta șansă!”. Comparația fabuloasă cu Unirea Urziceni

Mihai Stoica, dezvăluire uluitoare! Recunoaste ca i-a impus un titular lui Toni Petrea cu Dinamo

Mihai Stoica, managerul de la FCSB, a vorbit despre meciul câștigat cu emoții de bucureșteni în fața jucătorilor de la Gaz Metan Mediaș (scor 1-0).

Oficialul roș-albaștrilor afirmă că nu a mai trăit niciodată un meci câștigat cu atât de multă „șansă” la FCSB, așa cum a fost meciul desfășurat duminică pe Arena Națională din București, în urma unui gol înscris cu capul de Florin Tănase, cu doar câteva minute înainte de fluierul de final.

Mihai Stoica, mesaj plin de emoție pe Facebook, după ce FCSB a învins-o în ultimele minute pe Gaz Metan

Totuși, oficialul lui FCSB arată că a mai trăit un meci asemănător, în 2009, când făcea parte din conducerea clubului Unirea Urziceni.

„Nu țin minte un meci al Stelei/FCSB câștigat cu atâta șansă ca cel din seara asta. În schimb, eu am avut o experiență asemănătoare cu Unirea Urziceni la un meci cu Vasluiul.

În anul în care am luat titlul”, a scris Mihai Stoic ape Facebook, după meci.

FCSB – Gaz Metan 1-0

FCSB s-a impus în fața lui Gaz Metan Mediaș, scor 1-0 (Florin Tănase 90+1), iar gruparea roș-albastră a revenit pe primul loc în clasamentul Ligii 1, cu 57 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj. De partea cealaltă, Gaz Metan rămâne pe poziția a 12-a, dar poate fi depășită de Dinamo București, echipă care are un meci în minus.

Echipele de start:

• FCSB: A. Vlad – O. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Șut, Oaidă – Moruțan, Tănase, O. Popescu
  • Gaz Metan: Pleșca – Butean, Baco, Yuri, Velisar – Moura, Alceus, Chamed – Romeo, Plumbuitu, Valente
Publicat: 07 03. 2021, 23:11
Actualizat: 07 03. 2021, 23:12