Mihai Stoica: „Fanii? No comment!” Ce le-a reproșat suporterilor de pe Ghencea

Steaua a debutat în noul sezon al Ligii 1 cu o victorie, scor 2-1 cu Ceahlăul. Meciul s-a disputat pe stadionul Ghencea, iar în tribune au luat loc 10.000 de fani. Spre finalul meciului, o parte a suporterilor și-a manifestast nemulțumirea față de modul în care Steaua pasa, lucru criticat de managerul echipei.

„Fanii? No comment! E sâmbătă seara, am circulat azi prin București, se circulă mai bine ca oricând, lumea e plecată… E păcat că unii suporteri au admonestat deciziile luate de jucători. Trebuie să înțeleagă că nu e normal să riști în prelungirile unei partide în care conduci. Trebuie să fii cinic, să nu riști, iar ei trebuie să-și susțină echipa până la ultima picătură de energie. Când vezi cât de mult se dedică Nikolic, cât aleargă Popa, cât de bine joacă Bourceanu, e păcat să nu susții echipa.

În minutul 70, pe Național Arena , cu Skopje, au fost standing ovations. Acum, o pasă înapoi a fost fluierată. Nu e normal. Nikolic a deviat decisiv la primul gol, chiar dacă a fost din ofsaid. Cine nu înțelege asta, nu mai am argumente… Suporterul trebuie să susțină echipa și în momentele dificile. Azi a fost un meci dificil, v-am spus dinainte, cu o echipă care pune probleme și care va mai pune probleme și altora. Cum a fost și la șutul lui Jula, de care am vorbit și înainte de meci”, a declarat după meci MM Stoica la Digi Sport.

Sursa foto: ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Publicat: 21 07. 2013, 08:48
Actualizat: 21 07. 2013, 08:49