Mihai Stoica a început războiul cu Dinamo. Ironii față de marea rivală, chiar în timpul meciului: „Abia aștept să aflu motivul pentru care…”

Mihai Stoica a început jocul psihologic cu marea rivală încă din primele minute ale noului sezon din Liga 1. În timpul meciului pe care Dinamo îl juca la Ploiești, contra lui Juventus București, directorul sportiv al viecampioanei a transmis un mesaj ironic legat de modul în care nou-promovata a rămas în 10 oameni.

În minutul 53, Mădălin Mihăescu l-a faultat pe Sergiu Hanca la mijlocul terenului, încercând să stopeze un atac periculos al lui Dinamo, iar Horațiu Feșnic i-a arătat al doilea cartonaș galben și l-a trimis la cabine. Decizia luată de arbitru nu prea i-a convenit, însă, lui Mihai Stoica, oficialul vicecampioanei reacționând imediat pe facebook: „Abia aștept să aflu motivul pentru care a rămas Juventus în 10. Nu Torino, ci Colentina”, a fost mesajul postat de Stoica.

Cu un om în plus, Dinamo nu a avut nicio emoție în a obține cele trei puncte, Nascimento a marcat, în minutul 66, pentru 2-0, iar Nedelcearu a închis tabela la 3-0, în prelungiri.

Publicat: 15 07. 2017, 22:38
Actualizat: 15 07. 2017, 23:04