Mihai Stoica a dat de pământ cu Andrei Chivulete: „Este o bătaie de joc la adresa arbitrajului românesc! M-a înjurat de m-a rupt”

Arbitrul central Andrei Florin Chivulete alaturi de Florin Lucian Tanase si Ianis Ilie Stoica in meciul de fotbal dintre FCSB si Chindia Targoviste, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 13 februarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mihai Stoica, managerul general al echipei FCSB, l-a criticat dur pe arbitrul Andrei Chivulete, după greșelile din meciul dintre UTA Arad și CS Mioveni.

UTA Arad și CS Mioveni s-au întâlnit în cadrul etapei cu numărul 30 din Liga 1, pe Stadionul „Francisc Neuman” din Arad, iar arădenii au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Dumitru, în minutul 41, respectiv Otele, în minutul 63. Pentru argeșeni, a marcat Sanoh, în minutul 21.

După meciul dintre FCSB și Chindia Târgoviște, scor 3-2, Mihai Stoica l-a acuzat pe Andrei Chivulete că l-a înjurat pe tot parcursul meciului.

Mihai Stoica a dat de pământ cu Andrei Chivulete, după greșelile de arbitraj din UTA Arad – CS Mioveni

Acum, văzând și greșelile de arbitraj din meciul dintre UTA Arad și CS Mioveni, Mihai Stoica l-a atacat din nou pe arbitru.

Oficialul roș-albaștrilor cere ca Andrei Chivulete să nu mai fie delegat la meciurile din Liga 1 și, mai mult decât atât, chiar le-a cerut responsabililor Comisiei Centrale a Arbitrilor să asculte înregistrările meciului dintre FCSB și Chindia Târgoviște.

„Chivulete este o bătaie de joc la adresa arbitrajului românesc! Ne sfidează meci de meci. Este incredibil! Cum poate să fie mai delegat?

Am spus public. Vreau ca cei de la CCA să asculte înregistrările de la meciul nostru. M-a înjurat de m-a rupt! Toate greșelile flagrante îl au în centru pe Chivulete. El e mereu confuz”, a spus Mihai Stoica, la Telekom Sport.

„A fost 4-2, dar n-a vrut Chivulete, la simplu sau la dublu cu domnul asistent Constantinescu. Înțeleg că presa semi-ignoră acest gol valabil marcat de Ianis, dar tratează pe larg un gol din ofsaid al oaspeților la 4-2 (sau 3-2, scorul lui Chivulete). Suntem la mare distanță de echidistanță…”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook, după FCSB – Chindia.

Publicat: 06 03. 2022, 00:10