Mihai Iosif a exclus cinci jucători din lotul Rapidului! Fotbaliștii au fost anunțați să-și găsească alte echipe

Fotbalistii rapidisti printre care Antonio Valentin Sefer, Alexandru Cristian Albu, Adrian Ionut Balan, Cristian Bogdan Popescu, Marzouk Younes Bnou, Alexandru Despa si Rares Andrei Ilie saluta galeria dupa meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si FC Botosani, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata 18 decembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Rapid a căzut pe locurile de play-out, după victoria Farului Constanța cu Dinamo, scor 2-0, din etapa a 21-a din Liga 1. Mihai Iosif a cerut urgent câteva transferuri în această perioadă de iarnă, iar Victor Angelescu i-a promis că-i va îndeplini dorința.

Pentru a putea aduce jucători Rapidul trebuie să se descotorosească de alții care sunt deja în lot. Astfel, Mihai Iosif a scos din lot nu mai puțin de cinci jucători, anunță Digi Sport.

Cinci jucători excluși din lotul Rapidului!

E vorba despre Raul Costin (36 de ani, 0 meciuri în Liga 1), Alex Ioniţă 1 (32 de ani, un meci, 33 de minute), Mircea Leasă (22 de ani, 0 meciuri, a avut o accidentare gravă), Bogdan Barbu (29 de ani, un meci, 14 minute) şi Anestis Nastos (32 de ani, 3 meciuri, 121 minute). Aceștia au fost trimiși la echipa secundă și anunțați să-și caute echipe.

Raul Costin și Alexandru Ioniță 1 sunt pe final de carieră și nu ar vrea să mai continue în fotbal, însă rămân în Giulești pentru a-și încasa salariile până la finalul contractului.

„Sunt jucători la care ne-am gândit. Ne-am dori un fundaș polivalent, stânga și dreapta, un mijlocaș central și probabil un atacant. Trebuie să vedem, în funcție și de jucătorii care vor pleca. Cei care au jucat mai puțin, care au nevoie de minute. Vom aduce acolo unde suntem descoperiți” – Daniel Niculae, președinte Rapid

Publicat: 23 12. 2021, 09:13