Michael Weiss, după înfrângerea cu Botoșani: „Ne lipsește în continuare omogenitatea, dar nu ne pierdem speranța”

Tehnicianul formației Oțelul Galați, Michael Weiss, a declarat duminică, după meciul cu FC Botoșani, scor 0-1, că echipei sale îi lipsește în continuare omogenitatea, dar a precizat că nu își pierde speranța.

„Din păcate și astăzi am fost lipsiți de noroc. Noi am ratat, iar oapeții au marcat. Ne lipsește în continuare omogenitatea, dar nu ne pierdem speranța. Vom munci din ce în ce mai bine și nimic nu este încă pierdut„, a spus Weiss.

De cealaltă parte, antrenorul echipei FC Botoșani, Leo Grozavu, a declarat că se aștepta ca elevii săi să se impună mai ușor. „A fost un meci disputat, cu ocazii de ambele porți, însă noi am fost mai norocoși astăzi. Sincer mă așteptam să câștigăm mai ușor. Oțelul crește de la meci la meci și ne-a fost greu să ne impunem astăzi la Galați”, a afirmat Grozavu.

Formația Oțelul Galați a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa FC Botoșani, într-un meci din etapa a patra a Ligii I. Unicul gol al partidei a fost înscris de Martinus, în minutul 64.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 84, când a fost eliminat Miron pentru o intervenție la Martinus.