Massone, criză de nervi la finalul meciului cu Viitorul. A intrat pe teren și s-a descătușat la TV: „O rușine! Hagi s-a comportat ca ultimul om!” Ce i-ar fi spus „Regele” italianului

Viitorul s-a impus la Piatra Neamț, scor 2-1, toate cele trei goluri fiind marcate din lovituri de la 11 metri. Bogdan Mitrea a adus victoria echipei lui Hagi în prelungirile meciului (90+3).

Faza în care Viitorul a primit a doua lovitură de la 11 metri l-a enervat la culme pe patronul Ceahlăului, Angelo Massone, italianul intrând pe teren și fiind cu greu calmat de oamenii din staff-ul trupei moldave.

După meci, Massone a lansat un atac extrem de dur la adresa arbitrului Dragoș Istrate, dar și a lui Gheorghe Hagi. Italianul a abuzat de cuvântul „vergogna” (trad. rușine).

„E o rușine! A fost hoție pe față, hoție organizată. Totul trebuie schimbat în acest fotbal mizerabil. E rușinos ce s-a întâmplat, o rușine pentru această țară europeană. Tot sistemul trebuie schimbat. Hagi, care a fost un mare jucător, și-a permis să-mi spună

Am avut în prima repriză două penaltyuri neacordate. Este momentul ca toată lumea să se trezească. Cei de la Federație, ziariștii, toți! Astfel de lucruri nu pot fi tolerate”, a declarat Massone după meci, la Digi Sport.

Publicat: 05 04. 2015, 20:39
Actualizat: 06 04. 2015, 09:17