Jucătorii lui Laurențiu Reghecampf se gândesc încă la titlu, după remiza din Gaz Metan – Universitatea Craiova: „Dacă nu am crede asta fiecare dintre noi…”

Marius Marcel Constantin si Ronaldo Deaconu in meciul de fotbal dintre Gaz Metan Medias si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Municipal din Medias, sambata 18 decembrie 2021. © FOTO:Valentin Macrea/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Marius Constantin, fundașul central în vârstă de 37 de ani al Universității Craiova, a vorbit despre obiectivul oltenilor, după remiza cu Gaz Metan Mediaș.

Meciul dintre Gaz Metan și Universitatea Craiova s-a disputat sâmbătă seară, la Mediaș, în cadrul etapei cu numărul 21 din Liga 1, și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de către Ronaldo Deaconu, în minutul 3, respectiv Andrei Ivan, în minutul 62.

La golul înscris de către medieșeni, Paul Papp a greșit grav în apărarea Craiovei, iar la finalul acestei confruntări Marius Constantin a încercat să găsească un echilibru între greșelile din apărare și neputința oltenilor de a marca.

Marius Constantin, după remiza din Gaz Metan – Universitatea Craiova

Totodată, întrebat despre șansele la titlu, Marius Constantin a explicat că jucătorii Universității Craiova se gândesc în continuare la șansa lor, însă a ținut să evidențieze un alt obiectiv, acela de a câștiga meci de meci.

„Nu e ce ne-am dorit, dar din păcate nu suntem așa de concreți cum ar trebui în fața porții. A fost un meci pe care l-am dominat de la un capăt la altul, am pus presiune pe ei, ne-am creat ocazii destule pe care dacă nu reușim să le fructificăm coroborat cu greșeala din apărarea noastră… Mai erau de jucat 80 și ceva de minute, nu am cedat, ne-am creat ocazii, dar nu am reușit să le fructificăm.

Noi am analizat fiecare meci, Mister ne-a arătat după fiecare meci ce se face bine, ce se face rău. Într-un meci în care ratăm atât de mult și facem greșeala gravă pe care am făcut-o în apărare, nu avem cum să câștigăm.

Sincer, dacă nu am crede asta fiecare dintre noi… Nu neapărat să ne batem la titlu, dar venim motivați la fiecare meci și ăsta este obiectivul nostru, să câștigăm tot timpul următorul meci”, a spus Marius Constantin, la flash-interviurile de după meci.

Publicat: 18 12. 2021, 20:22
Actualizat: 18 12. 2021, 20:30