Mario Camora îl acuză pe Ovidiu Hațegan după CFR – Universitatea Craiova: „Suntem obișnuiți cu el! Am avut două penalty-uri”

mario-camora-il-acuza-pe-ovidiu-hategan

Mario Camora, liderul celor de la CFR Cluj, crede că arbitrul Ovidiu Haţegan trebuia să acorde două penalty-uri pentru echipa în derby-ul cu Universitatea Craiova, scor 1-2.

În meciul CFR Cluj – Universitatea Craiova, 1-2, din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1 au marcat Sigurjonsson (54), respectiv Ivan (27) și Tudorie (88).

CFR e pe locul doi în clasament, 38 de puncte.

„Azi am avut și două penalty-uri, unul zic că e clar, dar asta este, suntem obișnuiți cu domnul Ovidiu (n.red. – Hațegan). Trebuia noi să intrăm mai bine în joc, în prima repriză. Arbitrii mai pot învăța și ei din greșeli.

O înfrângere dureroasă. În prima repriză, nu am jucat bine. Am venit de la pauză cu încredere, că putem întoarce scorul. A fost total diferită de prima, am avut multe ocazii, puteam câștiga acest meci. Echipa a avut în repriza a doua multe ocazii, am avut și la 0-0 ocazii, dacă marcam, eram alt meci. Problema e că noi n-am marcat” a spus Mario Camora după partida cu oltenii.

La rândul său, Edi Iordănescu l-a atacat pe Ovidiu Hațegan. „De fiecare dată când a fost Craiova – CFR, cu Hațegan la centru am fost dezavantajați. Meciul trecut, penalty, roșu, gol anulat. Uitați-vă ce greșeli majore! Este rușinos! Îmi pare rău că la toate disputele directe un arbitru atât de valorosia astfel de decizii, toate într-o singură direcție. Sunt prea multe erori deja, iar gândul meu merge într-o altă direcție”, a declarat antrenorul celor de la CFR Cluj.

Aș vrea să scot în evidență ultimele trei meciuri cu Craiova. Am avut două penalty-uri care nu ne-au fost date. Avem în seara asta două penalty-uri pe care domnul arbitru refuză să ni-l dea. Ne-a făcut varză, dacă dânsul a avut tupeul să ne arbitreze în halul ăsta la Craiova, unde am avut campionatul pe masă… – Marius Bilașco, oficial CFR

Publicat: 24 04. 2021, 23:35