Man, mulțumit de 2017, anul în care a „explodat”. Singura neîmplinire: „Îmi doream asta!”

Dennis Man (19 ani) a marcat în poarta Viitorului, duminică seară, al șaptelea gol al sezonului, ajutându-și echipa să învingă campioana (2-0) și să se apropie la două puncte de liderul CFR.

La finalul meciului, arădeanul a subliniat importanța celor trei puncte și a fost solidar cu Gnohere, care și-a lăsat echipa în inferioritate numerică în minutul 43: „Pot spune că este un cadou frumos de Crăciun. Aveam mare nevoie de aceste trei puncte și ne bucurăm că am reușit să câștigăm. Am întâlnit o echipă puternică, a fost un meci greu pentru noi, în repriza a doua am jucat în zece oameni…Asta e, se mai întâmplă, suntem alături de „Bizon”. Nu știu sigur ce s-a întâmplat”, a spus Man, care nu face diferența între Gnohere și Alibec: „Gnohere ne va lipsi mult, pentru că a marcat meci de meci, dar și Denis Alibec e un jucător foarte bun și îl așteptăm în echipă”.

Pe plan personal, Dennis Man a avut un 2017 de excepție, iar marea dezamăgire e că FCSB nu a terminat anul pe primul loc în Liga 1: „Mereu e loc de mai bine, dar, având în vedere că anul trecut nu am jucat, sunt mulțumit. Îmi doream să terminăm anul pe primul loc, dar acesta este fotbalul și trebuie să-l respectăm”, a transmis Man, la microfonul Digi Sport.

Publicat: 17 12. 2017, 22:17
Actualizat: 17 12. 2017, 22:25