Magia întârzie să apară! Cum s-a descurcat Gicu Grozav la primul meci în tricoul lui Dinamo

Dinamo a pierdut pe terenul celor de la FC Botoșani, scor 2-0, și coboară pe locul 12, ce asigură prezența la barajul pentru rămânerea în Liga 1 Betano. A fost prima înfrângere a lui Claudiu Niculescu pe banca lui Dinamo și totodată meciul de debut al lui Gicu Grozav (28 de ani) de la revenirea în „Ștefan cel Mare”.

Atacantul cotat la un milion de euro de Transfermarkt a intrat pe teren în minutul 58, în locul portughezului Diogo Salomao și s-a făcut remarcat la o singură fază, când l-a întors excelent pe Oaidă în careu, dar a șutat slab cu piciorul stâng.

Același Oaidă a marcat primul gol al partidei în minutul 3, iar Fabrini a stabilit scorul final în minutul 90+3. FC Botoșani obține trei puncte importante și urcă pe locul 11, cu 12 puncte, la un punct peste adversara din ultima etapă, Dinamo. Pentru „câini” urmează un duel important pe teren prorpiu, împotriva nou-promovatei Dunărea Călărași, echipa antrenată de fostul dinamovist Dan Alexa.

Publicat: 08 10. 2018, 23:11
Actualizat: 08 10. 2018, 23:12