Lucian Sânmărtean, declarație de dragoste pentru Steaua: „Poate a fost cea mai frumoasă perioadă a mea ca fotbalist”

Lucian Sânmărtean, mijlocașul echipei Pandurii Târgu Jiu a declarat după înfrângerea, scor 1-3, cu Steaua, de pe Arena Națională, că perioadă petrecută la formația antrenată de Laurențiu Reghecampf a fost cea mai frumoasă din carieră.

„A fost o primă repriză bună pentru noi. Dar în partea a doua a fost dezastru, am resimțit oboseala. Steaua ne-a pus multe probleme, mai ales că am căzut fizic. Atâta timp cât am fost la Steaua eu mi-am făcut datoria, iar fanii m-au respectat. Poate a fost cea mai frumoasă perioadă pentru mine ca fotbalist, am avut rezultate foarte bune. Și acum Steaua are jucători de valoare. Mie îmi place cum joacă Steaua, pasează mult și consumă fizic adversarul.

La noi e o situație complicată. Ar fi păcat să se piardă această echipă. Situația e greu de descris în cuvinte. Cei care au rămas merită felicitări.

Pentru mine e o onoare să vorbească Hagi astfel despre mine. Voi vedea din iarnă ce voi face”, a spus Sânmărtean la Dolce Sport.

Steaua a deschis scorul prin Gabriel Enache, care a finalizat cu un șut la colțul lung pasa venită de la Dennis Man. Pandurii Târgu Jiu au egalat prin Ovidiu Herea, însă după pauză, Steaua a mai punctat de două ori, prin Pintilii și Enache și a revenit pe primul loc în Liga I.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 04 12. 2016, 22:56
Actualizat: 04 12. 2016, 22:57