Lovitură pentru „câini”!** Bakaj s-a accidentat la națională și așteaptă rezultatul RMN-ului

Elis Bakaj, mijlocașul albanez al lui Dinamo, ar putea rata tot sezonul, după ce s-a accidentat ieri în meciul amical dintre Macedonia și Albania, scor 0-0. Mijlocașul a ieșit în minutul 32 într-un picior, după ce un adversar a căzut peste genunchiul său.

Deși nu s-a impus ca titular la Dinamo, Bakaj joacă aproape meci de meci pentru naționala Albaniei, bifând zece partide dintre cele 11 pe care reprezentativa țării sale le-a disputatîn 2011. Ultima dintre ele s-a consumat ieri, la Prilep, unde Albania a înfruntat Macedonia într-o partidă amicală, încheiată la egalitate, 0-0. Elis a ieșit de pe teren după numai 32 de minute din cauza unui contact cu un adversar care a căzut peste el și i-a provocat o lovitură puternică la genunchi. Albanezul nu poate călca pe piciorul lovit, iar în cursul zilei de azi va efectua un RMN pentru a afla cu exactitate gravitatea accidentării. Albanezul se teme ca nu cumva să fie vorba despre o ruptură a ligamentelor încrucișate, diagnostic care, o dată confirmat, ar însemna o pauză forțată de aproximativ șase luni.

Publicat: 16 11. 2011, 09:56
Actualizat: 16 11. 2011, 09:57