Loviți de ghinion înainte de ultimul meci care-i poate duce în play-off! Apărarea lui Dinamo e în piuneze, după ce un titular s-a rupt

Victoria importantă obținută de Dinamo, scor 2-1, în fața rivalilor din lupta pentru play-off, CS U Craiova, a fost plătită de „alb-roșii” cu accidentarea lui Claude Dielna, care va fi indisponibil între 2-3 săptămâni.

Fundașul împrumutat de Dinamo până în vară a ieșit accidentat în meciul cu oltenii, în minutul 82, atunci când a acuzat o durere musculară. Contra își epuizase toate schimbările până în acel moment, astfel că Dinamo a jucat în inferioritate numerică pe finalul partidei. Dielna a suferit o microleziune fibrilară și va lipsi între două și trei săptămâni, notează Digi Sport.

Deși au reintrat în lupta pentru play-off, dinamoviștii încă au emoții și vor fi nevoiți să obțină victoria în fața lui Pandurii, ca mai apoi să aștepte jocul rezultatelor pentru a fi siguri că vor prinde un loc în primele șase echipe. Deși meciul cu gorjenii pare unul accesibil, datorită problemelor de la Pandurii, vestea nu cade prea bine pentru Contra, care se va putea baza la ora meciului doar pe Ionuț Nedelcearu și Luka Maric, în condițiile în care Alin Dudea și Mihai Popescu nu au prins prea multe minute la echipă.

Claude Dielna este considerat unul dintre cele mai bune transferuri ale „câinilor”, în această iarnă, fundașul fiind împrumutat până în vară de la echipa din liga secundă engleză, Sheffield Wednesday.

Publicat: 27 02. 2017, 21:04
Actualizat: 27 02. 2017, 21:35