Liviu Ciobotariu, modest după ce a dus-o pe FC Voluntari pe podiumul Ligii 1: „Important e să rămânem cu picioarele pe pământ!”

Liviu Ciobotariu reactioneaza in meciul de fotbal dintre FC Voluntari si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, duminica 7 noiembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 8 poze

Liviu Ciobotariu, antrenorul echipei FC Voluntari, s-a declarat mulțumit după remiza cu FC Botoșani și și-a felicitat jucătorii.

Meciul dintre FC Botoșani și FC Voluntari s-a disputat duminică, în cadrul etapei cu numărul 17 din Liga 1, și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de către Rață, în minutul 35, respectiv Edjouma, în minutul 49.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari a urcat pe locul al treilea în clasament, cel puțin pentru moment, până la disputarea celorlalte meciuri din această etapă.

Liviu Ciobotariu, modest după ce a dus-o pe FC Voluntari pe podiumul Ligii 1, după remiza cu FC Botoșani

La finalul acestei partide, Liviu Ciobotariu s-a declarat mulțumit că elevii săi nu au pierdut în deplasare pe terenul echipei antrenate de către Marius Croitoru și a prefațat și meciul cu FC Buzău, din sferturile de finală ale Cupei României, programat miercuri, 1 decembrie, de la ora 15:30, la Buzău.

„Anticipam că o să avem un meci greu, pentru că știu spiritul de aici și este un teren unde se câștigă foarte greu. Botoșani e o echipă cu o calitate fantastică. Am făcut o primă repriză foarte bună, am reușit să și marcăm. Îmi felicit jucătorii. Mă bucur foarte mult că plecăm de la Botoșani neînvinși. Am făcut un joc destul de bun. Important e să rămânem cu picioarele pe pământ. Ne bucură faptul că suntem în primele echipe ale clasamentului și asta se datorează tuturor celor care fac parte din acest grup. Este meritul tuturor pentru că suntem aici. Ne pregătim bine, avem un moral bun, important e să ne menținem așa până la finalul sezonului.

Ne așteaptă o săptămână foarte grea. Miercuri ne așteaptă un meci destul de greu, nu subestimăm adversarul nostru, Buzău, chiar dacă este dintr-o ligă inferioară. Trebuie să fim concentrați și să câștigăm acest joc”, a spus Liviu Ciobotariu, la flash-interviurile de după meci.

Publicat: 28 11. 2021, 19:47
Actualizat: 28 11. 2021, 19:47