Liviu Ciobotariu, impresionat de elevii săi după partida de la Chiajna: „Asta înseamnă că avem jucători de calitate”

Liviu Ciobotariu s-a arătat mulțumit după victoria echipei sale, FC Botoșani, de pe terenul celor de la Concordia Chiajna, scor 1-0 prin golul marcat de italianul Diego Fabbrini în minutul 72.

Cu această victoria, FC Botoșani a urcat pe locul șapte în Liga 1 Betano, cu 29 de puncte, la două în spatele Astrei, ocupanta ultimului loc de play-off: „Sunt bucuros că am reușit să câștigăm cele trei puncte, am început cu dreptul. Din păcate pentru noi, în primele zece minute am intrat ezitant, am avut probleme. În a doua repriză am marcat un gol frumos, spectaculos, cu combinații dintr-o singură atingere. Asta înseamnă că avem jucători de calitate și vreau să-i felicit pentru atitudine, pentru modul în care am evoluat astăzi. Chiajna e o echipă cu jucători cu experiență.

Eu mă bucur că nu a plecat niciun jucător, e foarte important pentru mine. L-am adus decât pe Laurențiu Buș. Suntem o echipă cu jucători care joacă de mult timp împreună. Am discutat cu conducerea, iar în cazul în care evoluțiile noastre vor fi pe măsură, vom încerca să mergem în play-off. Dacă nu, ne vom bate pentru un loc cât mai sus în play-out”, a spus Ciobotariu la finalul partidei.

FC Voluntari (acasă), Dinamo (deplasare), Gaz Metan Mediaș (acasă), respectiv Viitorul (deplasare) sunt ultimele adversare ale echipei lui Liviu Ciobotariu din cadrul sezonului regulat.

Publicat: 01 02. 2019, 19:22
Actualizat: 01 02. 2019, 19:23