LIVE TEXT | U Craiova – FC Botoșani 3-1. Oltenii au gâfâit pentru cele trei puncte până în prelungiri

George Campanu (D), de la FC Botosani, suteaza in timpul meciului de fotbal contra echipei CS U Craiova din etapa a VI-a a Ligii 1, disputat pe stadionul Municipal din Botosani, duminica, 18 august 2019. IONUT TABULTOC / MEDIAFAX FOTO

Penultimul meci al etapei a 19-a a Ligii 1 le-a pus față în față pe Universitatea Craiova și FC Botoșani. Echipa lui Pițurcă a reușit un succes important, 3-1, și se menține în plasa liderului CFR Cluj.

LIVE TEXT | U Craiova – FC Botoșani 3-1

Minutul 90+4: Sfârșit de meci! Scor final: 3-1.

Minutul 90+2: Gol Craiova! Vătăjelu înscrie cu poarta goală, în timp ce portarul celor de la FC Botoșani, Eduard Pap, se afla în careul Craiovei.

Minutul 86: Schimbare la U Craiova: iese Cicâldău, intră Vatajelu.

Minutul 84: Schimbare la FC Botoșani: iese Ofosu, intră Alexandru George.

Minutul 74: Schimbare la FC Botoșani: iese Ebenhofer, intră Bautista.

Minutul 71: Schimbare la U Craiova: iese Qaka, intră Ivanov.

Minutul 64: Schimbare la U Craiova: iese Bărbuț, intră Mateiu.

Minutul 56: Schimbare la FC Botoșani: iese Andronic, intră Keyta.

Minutul 48: Bară Botoșani! Askovski trimite mingea în bara transversală.

Minutul 45: Pauză pe Ion Oblemenco.

Minutul 39: Gol Botoșani! Ofosu înscrie un gol superb după ce driblează toată defensiva Craiovei.

Minutul 28: Gol Craiova! Cicâldău înscrie din penalty cu un șut imparabil pe centrul porții.

Minutul 27: Penalty pentru Craiova. Ivan a fost faultat în marginea careului.

Minutul 20: Gol Craiova! Mihăilă trimite mingea cu capul în poarta Botoșaniului.

Minutul 1: Fluier de start! FC Botoșani are mingea de început.

Cu un parcurs oscilant, cei de la FC Botoșani și-au găsit mai bine cadența în partidele disputate pe teren advers. Din nouă astfel de confruntări, băieții lui Croitoru au pierdut doar una, contra campioanei CFR.

Echipe probabile:

U Craiova (4-3-3): L. Popescu – Mățel, Bălașa, T. Ferreira, Bancu – Mateiu, Cicâldău, Ivanov – L. Nițu, A. Ivan, Mihăilă. Antrenor: Victor Pițurcă.

FC Botoșani (4-2-3-1): Pap – Patache, Haruț, Chindriș, Țigănașu – Papa, J. Rodriguez – Ashkovski, Ofosu, M. Roman – Moussa. Antrenor: Marius Croitoru.

Publicat: 05 12. 2019, 17:11
Actualizat: 05 12. 2019, 20:15