LIVE Liga 1, etapa a 10-a | A revenit Rada, s-a dat „verde” la grătare, vin și punctele: Concordia – Rapid 0-0. Iașiul rămâne fără victorie, postul lui Chirilă e în pericol: FC Brașov – CSMS 2-0. Programul complet al rundei

Liga 1, etapa a 10-a

VINERI

SÂMBĂ‚TĂ‚

• Ceahlăul – FC Botoșani, 16:00 (Look Plus)
  • U Cluj – Pandurii, 18:30 (Look Plus)
  • Petrolul – Gaz Metan, 21:00 (Look Tv)

DUMINICĂ‚

• Oțelul – Steaua, 16:00 (Look Tv)
  • Astra – Viitorul, 18:30 (Look Plus)
  • Dinamo – CS U Craiova, 21:00 (Look Tv)

LUNI

• ASA Tg Mureș – CFR Cluj, 21:00 (Look Tv)

CONCORDIA: Rîmniceanu – Al. Stan, Dragarski, Mafei, Bucurică – Boldrin, Lovin, Ricardo Alves – Purece – Welington, Pena
Rezerve: Matache, Bagaric, Serediuc, N. Roșu, Mihai Dina, Ad. Cristea, Deekman
Antrenor: Marius Șumudică

RAPID: Drăghia – Ținc, Iacob, Lung, Vasile – Negru, Alexandru – Coman, Roșu, Martin – Ciolacu
Rezerve: Bornescu, L. Buș, C. Florin, Cojocnean, Mera, M. Stoica, Nicolae Milniceanu
Antrenor: Marian Rada

FINAL DE MECI: Concordia – Rapid 0-0. La a 7-a revenire în Giulești, Rada reușește un egal în fața lui Șumudică. Concordia este la al treilea meci consecutiv fără eșec.

Speranțe pentru rapidiști: niciun jucător în preajma porții lui Drăghia

După un început bun de repriză secundă, meciul s-a stins iar. Putem consemna doar cele 6 cartonașe galbene și nervii lui Șumudică

PAUZĂ‚ la Chiajna. Concordia – Rapid 0-0. O prima repriză slabă a celor două rivale, cu o singură șansă de gol a gazdelor

Oare Vasile Maftei aude vocile din tribune?

Gazdele au dominat începutul partidei. Știm deja asta, dar nu strică o imagine de ansamblu de la Chiajna. Mulțumim reporterului ProSport, Ovidiu Dumitrescu. Avem și o galerie foto de la fața locului. Pentru doritori, CLICK AICI

Ceva emoții în startul meciului de la Chiajna. Welington a provocat panică între medici după un duel în careu, în urma căruia adversarul direct i-a căzut pe cap. Atacantul a primit îngrijiri medicale și s-a ridicat pe propriile-i picioare. A reluat jocul după o ieșire la marginea terenului

Fostul stelist Lovin nu scapă de înjuraturile „clasice” ale rapidiștilor. Inamicul public no.1

Puțini spectatori s-au încumetat să vină până acum la stadion

FC Brașov: Iacob – Străuț, Leko, Machado, Serginho – Buga, D. Santos, Șt. Grigorie, Aganovic – M. Constantinescu, L. Ganea
Rezerve: Mutu, Barna, C. Munteanu, Bruno Madeira, Enceanu, Ciocâlteu, C. Țîră

CSMS Iași: Caparco – Dima, Melinte, Cr. Munteanu, Țiganașu – Crețu, Novac – Onduku, Al. Dedu, Coșereanu – L. Dobre
Rezerve: Grahovac, Narcis Bădic, B. Vișa, Mădălin Crengăniș, Bosoi, Călugăru, Dulee Johnson

Remiza dintre Steaua și Astra și victoria dramatică obținută de CFR Cluj în fața rivalei locale de la „U” au relansat lupta pentru campionat, în care Steaua părea distanțată la un moment dat, cu ardelenii lui Vasile Miriuță în postura de candidați surpriză la titlu. Iașiul lui Ionuț Chirilă deschide etapa a 10-a cu un meci pe terenul Brașovului, care poate fi ultimul pentru înlocuitorul lui Lăcătuș pe banca moldovenilor. Cristiano Bergodi stă la pândă, dar și o revenire a „Fiarei” la Iași nu ar fi exclusă. Al doilea meci al rundei propune o întâlnire „șoc”. Șumudică își întâlnește fosta echipă și marea iubire, Rapid. Meciul etapei va fi între Dinamo și CS U Craiova, cu oltenii care amenință cu invazia stadionului din Ștefan cel Mare. Rămâi pe www.prosport.ro pentru LIVE BLOG din etapa a 10-a a Ligii 1

Publicat: 03 10. 2014, 22:53
Actualizat: 03 10. 2014, 22:54