Liniște, vorbește Bizonul. Reacția lui Ghonere după ce i-a adus trei puncte lui Dică din postura de rezervă

ACS Poli – FCSB 0-1. Francezul Harlem Gnohere a fost eroul roș-albaștrilor și a înscris singurul gol al partidei în minutul 63, la doar trei minute după ce fusese pe teren în locul lui Denis Alibec.

Vârful venit de la Dinamo spune că victoria e mult mai importantă decât modul în care a fost obținută, mai ales în vederea partidei cu Viktoria Plzen din preliminariile Ligii Campionilor.

Era foarte important să luăm trei puncte înaintea meciului de marți, acum o să ne concentrăm pe acel joc. A fost un meci dur, de angajament. Vom vedea ce va fi în meciurile următoare.

Viktoria Plzen e o echipă dificilă, dar vom încerca să ne facem jocul. Noi va trebui să dăm totul pentru victorie, pentru a merge mai departe, pentru suporteri„, a declarat Gnohere la Digi Sport, după meci.

FCSB și Viktoria Plzen se vor întâlni marți, 25 iulie, de la 20:30, în timp ce returul din cehia se va disputa miercuri, 2 august, de la 21:15. Învingătoarea se va califica în play-off-ul Ligii Campionilor, pe ruta non-campioanelor, în timp ce învinsa va juca în play-off-ul Europa League.

Publicat: 21 07. 2017, 23:22
Actualizat: 21 07. 2017, 23:23