Leontin Grozavu: „Am crezut în această victorie și mă bucur că am obținut-o”

Antrenorul echipei FC Botoșani, Leontin Grozavu, a declarat, luni seară, după victoria din meciul cu FC Vaslui, scor 1-0, că a crezut în acest succes și se bucură că a reușit să-l obțină, transmite corespondentul MEDIAFAX.

După aspectul jocului cred că am obținut o victorie meritată. Băieții au avut o prestație foarte bună și îi felicit pentru acest succes. Am crezut în această victorie și mă bucur că am obținut-o. Am dat dovadă de multă dăruire, de multă determinare și am crezut în șansa noastră până la final. Și în 10 oameni am continuat să sper că putem câștiga. Mă așteptam la un contraatac, la o fază fixă. Și așa a fost„, a spus Grozavu.

Tehnicianul formației botoșănene a mai precizat că își dorește ca jucătorii săi să continue cât mai mult seria de victorii: „Mi-aș dori să facem un mini retur la fel de bun cum a fost începutul de campionat. Avem trei victorii la rând și sper să continuăm tot așa. Am obținut trei puncte extrem de importante și, dacă vom câștiga și etapa următoare, putem spune că am luat o gură mare de oxigen. Oricum, noi trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ și să continuăm să muncim la fel de mult pentru a nu avea grija retrogradării„.

Echipa FC Vaslui a fost învinsă, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de formația FC Botoșani, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I, în care a jucat în inferioritate numerică din minutul 71, după eliminarea lui Marius Croitoru.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Danci, în minutul 80, care a transformat impecabil o lovitură liberă de la 25 de metri.

Publicat: 17 03. 2014, 22:23
Actualizat: 17 03. 2014, 22:24