Leo Grozavu, mulțumit după remiza cu FCSB: „Am arătat spirit de luptă și sacrificiu!”

Marius Popa discuta cu Leo Grozavu dupa meciul de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Municipal din Sfantu Gheorghe, sambata 10 aprilie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Leo Grozavu (53 de ani), antrenorul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, s-a declarat mulțumit de prestația elevilor săi în meciul cu FCSB, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Sepsi Sfântu Gheorghe și FCSB s-au întâlnit în etapa cu numărul 30 din Liga 1, ultima din sezonul regulat, pe Stadionul Municipal, din Sfântu Gheorghe și au remizat, scor 1-1.

Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 6, prin reușita căpitanului Florin Tănase (26 de ani), după o pasă perfectă a lui Octavian Popescu, atacantul în vârstă de 18 ani al lui FCSB, din propria jumătate a terenului. Sepsi a restabilit egalitatea în minutul 57, prin golul cu capul în scris de către Pavol Safranko (26 de ani).

Leo Grozavu, mulțumit după Sepsi – FCSB 1-1

La finalul partidei, Leo Grozavu s-a declarat nemulțumit de faptul că echipa sa a obținut doar un punct din meciul cu FCSB, însă a lăudat atitudinea elevilor săi și jocul prestat în cea de-a doua repriză.

„Băieții merită felicitați pentru atitudine, pentru modul cum s-au mobilizat, cel puțin în a doua repriză. Am arătat din nou spirit de luptă, sacrificiu și am fost răsplătiți cu un gol. Din păcate se întâmplă, nu putem fi supărați că am luat gol rapid. În a doua repriză am fost mai periculoși, în prima repriză prea puțin.

În febra jocului, fiecare își dorește să câștige, e normal, se mai acumulează tensiune. Cred că suntem destul de civilizați să nu depășim o anumită limită.

Fotbalul ne-a demonstrat de atâtea ori că e imprevizibil. Noi sperăm să arătăm și mai bine. E normal să ne dorim să câștigăm”, a spus Leo Grozavu, la flash-interviurile de după meci.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe primul loc în Liga 1, având un avans de doar două puncte față de CFR Cluj, echipa de pe locul secund, care are însă cu un meci mai puțin. Ardelenii vor juca împotriva celor de la Universitatea Craiova, echipa de pe locul 3. De cealaltă parte, Sepsi încheie sezonul regulat pe locul 4, cu 45 de puncte.

Publicat: 10 04. 2021, 21:25
Actualizat: 10 04. 2021, 21:37