Leo Grozavu, gest nerecomandat la meciul Sepsi OSK – FC Viitorul. Cum a fost surprins tehnicianul în direct la TV | FOTO

Leo Grozavu, antrenorul celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, nu a părut că se bucură foarte tare după primul gol al echipei sale în meciul cu FC Viitorul, terminat la egalitate, scor 3-3. Profitând că este singur în tribune, antrenorul a fost surprins purtând masca necorespunzător, aceasta fiind prinsă de urechi, dar aflată sub bărbie, gest nerecomandat în contextul pandemiei de coronavirus.

Tehnicianul de la Sepsi OSK s-a aflat în tribună, după ce Comisia de Disciplină şi Etică a FRF a decis ca acesta să fie suspendat două jocuri şi penalizat cu 320 de lei pentru abaterile din Cupa României.

„În baza art. 53/1 din RD se suspendă 2 (două) jocuri şi i se aplică o penalitate sportivă de 320 lei”, este decizia comisiei FRF în cazul lui Leo Grozavu.

Articolul 53, care face referire la abateri ale ocupanţilor băncilor de rezerve şi accesul în vestiarul arbitrilor, prevede următoarele la alineatul 1: “Jucătorii sau oficialii aflaţi pe banca de rezerve care protestează în mod repetat, prin cuvinte sau gesturi, la deciziile arbitrilor vor fi sancţionaţi cu suspendare pentru 2 jocuri în cazul jucătorilor şi antrenorilor şi pentru o lună în cazul oficialilor”, se arată în comunicatul dat de FRF.

Cum a fost surprins Leo Grozavu, după primul gol al lui Sepsi în meciul cu FC Viitorul

Aflat, așadar, în tribună stadionului din Sfântu Gheorghe, după golul lui Lorand Fulop, Leo Grozavu nu a părut să se bucure foarte tare. El a fost surprins de camerele video purtând masca sub bărbie și ducând ma la nas, lucruri nerecomandate de specialiști, în contextul pandemiei de coronavirus.

Sepsi OSK – FC Viitorul, partidă terminată la egalitate: 3 – 3

Golul marcat de Lorand Fulop a fost ultimul marcat în prima repriză a meciului cu FC Viitorul, echipa lui Gică hagi marcând anterior de două ori prin Gabi Iancu (penalti) și Virgil Ghiță. În repriza a doua, Viitorul a mai marcat prin Gabi Matei, iar Sepsi prin Vașvari (penalti) și Safranko.

Publicat: 27 06. 2020, 21:56
Actualizat: 27 06. 2020, 23:13