Laude din partea adversarilor: „Dinamo a făcut cu Astra cel mai bun joc al sezonului”

Dinamo a pierdut meciul cu Astra, scor 2-1, și a înregistrat primul eșec în mandatul lui Flavius Stoican. Chiar dacă au pierdut, dinamoviștii sunt lăudați de Dinu Gheorghe.

„Ne-am retras pentru că nu avea sens să mai riscăm. Cred că Dinamo a făcut cu Astra cel mai bun joc din acest sezon. Dinamo a jucat mult peste ce a arătat în toamna asta. Au arătat că au potențial. Și noi am greșit, dacă intram la pauză cu 2-0 alta era repriza a doua. Am auzit că Matei a fost eliminat pentru incitare și comportare nesportivă.

Budescu are execuții cum nu le au mulți în Liga 1.  Nu înțelege că talentul nu este sufucient. Să nu îl criticăm, a dat un gol senzațional. A vrut să dea acolo, a gândit.

Sunt mulțumit de cum modul în carelucrează Isăilă, depinde de el și de norocul lui. Este pentru prima oară când lucrează la o echipă de acest nivel.

Nu puteam să jucăm cu CFR acum 3-4 etape, jucăm acum când își revin. Am înțeles că Gabionetta e un fel de Rui Duarte, pleacă dar nu știi când revine. Steaua are prima șansă la titlu.

Grecia este o echipă organizată, a câștigat ultimele 5 meciuri. Au cea mai bună apărare, înseamnă ceva. Poate ar fi bine să jucăm cu Portugalia”, a spus Dinu Gheorghe la Sport.ro

Publicat: 21 10. 2013, 10:43
Actualizat: 21 10. 2013, 10:44