„Lăcătuș rămâne la echipă!”

La finalul partidei Steaua-Gloria Bistrița (1-1) Virgil Becali a acordat o scurtă declarație presei, și a dat asigurări că tehnicianul Marius Lăcătuș nu va fi demis.

"Nu am vorbit cu Gigi, dar Lăcătuș rămâne la echipă! Nu se va schimba nimic!", s-a rezumat să declare Virgil Becali la finalul partidei.

Echipa Steaua București a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susținut, vineri, pe teren propriu, în compania formației Farul Constanța, contând pentru etapa a XXIV-a a Ligii I.

Pentru Steaua a marcat Stancu ’55, în timp ce pentru Farul a înscris Chico ’73.

Steaua a deschis scorul prin Bogdan Stancu, în minutul 55. La un șut de la marginea careului a lui Toja, Stancu a reușit să preia balonul și l-a plasat printre picioarele lui Curcă.

Farul a egalat în minutul 73, prin Chico. Vukomanovici a centrat de pe stânga, Chico a reluat din interiorul careului pe lângă Zapata.

Publicat: 10 04. 2009, 22:44
Actualizat: 10 04. 2009, 22:47