Julio Baptista, demolat după primele minute în Liga 1: „N-are nimic, nici viteză, nici alergare”. Ce a spus Panduru despre atacantul CFR-ului

Poate cel mai mare nume care a jucat vreodată în Liga 1 Betano, Julio Baptista a debutat duminică seară la CFR Cluj în egalul din deplasare, 0-0 la Mediaș. Fotbalistul de 36 de ani a avut o evoluție ștearsă, normală pentru perioada lungă de pauză pe care a avut-o înainte de a ajunge în Gruia. La finalul partidei, Basarab Panduru a comentat în stilul caracteristic apariția lui Baptista.

Julio Baptista a jucat cum am jucat și eu la 16 ani după ce m-am lăsat. Serios, am jucat cu Generația de Aur recent și tot așa am jucat. Dar ai speranțe că poate să revină, fiind un jucător cu multe meciuri în spate. Dar deocamdată n-are nimic din ce trebuie să aibă nici măcar pentru Liga 1. Nici viteză, nici alergare!„, a spus Panduru la TelekomSport.

Publicat: 26 08. 2018, 20:09
Actualizat: 16 01. 2019, 13:24