Jugurtha Hamroun, suspendat două meciuri de Comisia de Disciplină a FRF

Mijlocașul algerian al echipei Oțelul Galați, Jugurtha Hamroun, a fost suspendat pentru două jocuri și penalizat cu 3.000 de lei de către Comisia de Disciplină a FRF, ca urmare a eliminării din partida cu FC Botoșani, scor 1-1, din etapa a XXI-a a Ligii I, informează lpf.ro.

Hamroun a fost eliminat în minutul 88 al întâlnirii, după ce în minutul 69 restabilise egalitatea pe tabela de marcaj.

Mijlocașul Cătălin Carp (CFR Cluj), eliminat în partida cu FC Viitorul, a fost suspendat pentru un meci și penalizat cu 740 de lei.

Comisia de Disciplină a acordat până la 25 martie termene pentru ca FC Rapid și ASA Târgu Mureș să aducă probe video în cazul incidentelor cauzate de spectatori. la meciurile cu Petrolul, scor 1-1, respectiv Dinamo, scor 2-1.

Publicat: 18 03. 2015, 15:29
Actualizat: 18 03. 2015, 15:30