Jucătorii lui Sepsi, dezamăgiți după remiza cu Rapid: „Nu am câștigat un punct, ci am pierdut două!”. Ce spun despre demiterea lui Leo Grozavu

Echipele Sepsi OSK (echipament alb-rosu) si Rapid Bucuresti au disputant o partida contand pentru etapa 11 a Ligii 1, partida disputata la Sfantu Gheorghe, sambata, 2 octombrie 2021. ALEX NICODIM / MEDIAFAX FOTO

Roland Niczuly, portarul în vârstă de 26 de ani al lui Sepsi Sfântu Gheorghe, s-a declarat dezamăgit după remiza cu Rapid, deși echipa sa a fost condusă cu scorul de 0-2.

Sepsi Sfântu Gheorghe și Rapid București s-au întâlnit în cadrul etapei cu numărul 11 din Liga 1 și au remizat, scor 2-2. Pentru giuleșteni au marcat Goge, în minutul 3, respectiv Alami, în minutul 9, iar covăsnenii au restabilit egalitatea prin dubla lui Luckassen din minutele 28, respectiv 43.

La finalul acestei partide, jucătorii lui Sepsi s-au arătat dezamăgiți că nu reușesc să obțină victorii în Liga 1. Covăsnenii au ajuns la a șasea remiză consecutivă și al zecelea meci fără succes. Aceștia au câștigat doar în prima etapă, scor 1-0 cu Academica Clinceni.

Jucătorii lui Sepsi, dezamăgiți după remiza cu Rapid

De asemenea, jucătorii lui Sepsi s-au declarat surprinși și de demiterea lui Leo Grozavu.

„Cred că în această seară noi am pierdut două puncte, nu am câştigat un punct. După cele două goluri primite, cred că am dominat în totalitate jocul. Plecarea domnului Grozavu a surprins pe toată lumea. A făcut o treabă bună la noi şi îi urăm baftă pe viitor”, a spus Roland Niczuly, citat de Telekom Sport.

Kevin Luckassen, autorul celor două reușite care au adus un punct în contul covăsnenilor, a mărturisit că așteaptă să vină cât mai repede și o victorie în Liga 1.

„Încă aşteptăm cele trei puncte. Nu am început bine astăzi, dar am luptat din răsputeri, a fost foarte bine, dar încă ne luptăm pentru a obţine trei puncte. Sperăm să urcăm mai mult în clasament. Cred că avem un grup bun de jucători.

A fost decizia celor din conducere, nu am nimic de spus despre lucrul acesta (n.r. plecarea lui Leo Grozavu”, a spus și Kevin Luckassen.

În urma acestui rezultat, Sepsi rămâne pe locul 12 în clasamentul Ligii 1, cu 10 puncte, după cele 11 meciuri disputate.

Publicat: 02 10. 2021, 22:09
Actualizat: 02 10. 2021, 22:09