Jorge Costa, pe cracă?** Mureșan: „Mă simt UMILIT de jocul echipei! Voi avea o discuție cu antrenorii, ceva s-a întâmplat”

CFR Cluj a ajuns la a doua înfrângere consecutivă în Liga 1 și a coborât pe locul 8 în clasament. Elevii lui Jorge Costa s-au predat în fața Pandurilor cu scorul de 2-0.

Iuliu Mureșan s-a declarat extrem de dezamăgit de evoluția jucătorilor CFR-ului.

„Mă simt umilit de jocul echipei. În primele două etape am jucat foarte bine, am marcat, apoi a fost acea pauză, n-am mai marcat și am primit câte două goluri. Ceva s-a întâmplat în acea pauză competițională. Pandurii a fost mai bună ca noi. Portarul a făcut o greșeală, dar au făcut și alții greșeli.

Eu nu analizez jocul unuia singur, mă nemulțumește jocul echipei. Nu avem atitudine, parcă echipa nu-și dorește victoria. Se pare că nu a fost un accident cu Mediaș. O să am o discuție cu antrenorii mâine, sperăm să ne revenim. Vine meciul cu Sportul și o nouă pauză, care sper să fie benefică.”, a declarat Iuliu Mureșan.

Publicat: 22 08. 2011, 22:40
Actualizat: 22 08. 2011, 22:43