Jefte Sanchez Betancor, ce transfer pentru Voluntari! Dublă fabuloasă și penalty scos la primul meci în Liga 1! VIDEO

Jetfe Betancor (S) si Daniel Graovac (D) in meciul de fotbal dintreAstra Giurgiu si FC Voluntari din etapa 6 a Ligii a II-a, disputat la stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, sambata, 3 octombrie 2020. © FOTO:George Ilinca/Sport Picture
Vezi galeria foto - 6 poze

Spaniolul Jefte Sanchez Betancor a avut un debut de senzație la Voluntari. Ajuns în Romînia din liga a doua din Austria, atacantul a reușit o dublă incredibilă la Giurgiu, unde a scos și o lovitură de la 11 metri.

Mihai Teja a încercat să profite de haosul de la Giurgiu, mai ales că FC Voluntari nu a avut chiar începutul de sezon așteptat. Surpriza cea mare a ilfovenilor a venit din partea lui Jefte Sanchez Betancor, un spaniol aflat la primul meci în Liga 1. Astra Giurgiu – FC Voluntari s-a terminat 2-3.

Betancor a ajuns în România pe 22 septembrie. A venit de la SV Ried, din liga a doua din Austria. Echipa lui Mihai Teja nu a plătit niciun ban pentru transferul atacantului cotat pe site0urile de specialitate la doar 350 de mii de euro.

Mihai Teja și cei de la Voluntari spot spune că au dat lovitura. Jefte a ieșit rapid la rampă. A deschis scorul în minutul 42 (VIDEO AICI), când a impins mingea în poartă, după o paradă incredibilă a lui Lazar.

Apoi, în minutul 47, Jefte a reușit un gol fabulos, după un șut plasat, care a lovit transversala și a intrat în poarta lui Lazar. (VIDEO AICI)

Același atacant de 27 de ani a scos un penalty în minutul 55, iar Căpățînă a marcat din penalty!

Constantin Budescu, la un pas de o accidentare groaznică

Budescu a revenit după 5 etape de pauză. A jucat în prima etapă, cu FCSB, și a revenit cu gol. Cu toate acestea, vedeta de la Giurgiu a fost la un pas de o accidentare oribilă.

ECHIPELE DE START

Astra: Lazar – Bruno, Gracovac, C. Dima, Radunovici – M. Răduț, Crepulja, R. Moise – V. Gheorghe, Budescu, Stahl

Rezerve: M. Popa, R. Riza, V. Găman, Șerban, Merloi, Balaure, Dandea
Antrenor: Alexandru Radu

FC Voluntari: Râmniceanu – C. Costin, Armaș, I. Balaur, A. Kocici – Căpățână, De Lucas, I. Gheorghe – Grădinaru, Betancor, Mailat

Rezerve: Lavin, C. Achim, Marcelo Lopes, A. Ilie, G. A. Vlad, V. Mihai, Borțoneanu, A. Stoica
Antrenor: Mihai Teja

Stadion: „Marin Anastasovici”, Giurgiu
Arbitru: Horațiu Feșnic / Asistenți: Mircea Grigoriu, Vlad Bârleanu