Oficialii lui FC Argeș se gândesc deja la play-off! Jean Vlădoiu: „Până și prietenii apropiați mi-au zis că vom retrograda”

Jean Vlădoiu, președintele lui FC Argeș, s-a declarat mulțumit de evoluția echipei din Trivale, după victoria cu Astra Giurgiu.

Astra Giurgiu și FC Argeș s-au întânit pe Stadionul „Marin Anastasovici”, în cadrul etapei cu numărul 22 din Liga 1, iar piteștenii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Șerban, în minutul 60, respectiv Maric, în minutul 83. Astra a sfârșit în zece oameni, după eliminarea lui Constantin Budescu din minutul 90.

În urma acestui rezultat, FC Argeș a ajuns la opt meciuri fără înfrângere și a urcat pe locul 12 în clasament, cu 23 de puncte, având cu un punct mai mult decât Astra Giurgiu, echipa de pe locul 13.

Jean Vlădoiu o vrea pe FC Argeș în play-off-ul Ligii 1

La finalul partidei, Jean Vlădoiu a dat de înțeles că se gândește chiar la calificarea în play-off și pune toate meritele pe seama antrenorilor Mihai Ianovschi și Andrei Prepeliță și, desigur, pe seama jucătorilor. Fostul mare fotbalist a dezvăluit că mulți dintre apropiații săi i-au transmis că echipa din Pitești va retrograda. El speră să îi contrazică la finalul acestui sezon, prin fapte.

„Antrenorii sunt principalii actori și jucătorii. Noi ne bucurăm de acest început de an foarte bun. Urmează două meciuri foarte grele și trebuie să rămânem concentrați. Nu ne gândim la play-off, chiar dacă eu mă uit la toate meciurile. Mă bucur pentru rezultate, pentru puncte și pentru parcursul foarte bun.

Până și prietenii apropiați mi-au zis că vom retrograda. Am mare încredere în acest lot și în antrenori, domnul primar a fost alături de noi. Sigur că în fiecare familie apar discuții, dar cred că putem rămâne în Liga 1.

Am primit multe mesaje și mă bucură lucrurile acestea. Sunt fericit, dar și conștient că o să avem și momente mai grele. Nu este imposibil să ajungem în play-off, dar trebuie să fim foarte bine pregătiți. Eu spun că am fost foarte inspirat când am ales acești antrenori”, a spus Jean Vlădoiu, potrivit Telekom Sport.

Publicat: 06 02. 2021, 18:03