Isăilă, parțial mulțumit de victorie: „Ne-am pierdut capul la pauză”. Steaua va avea viață grea cu Astra: „Le promitem o luptă crâncenă”

• Astra a debutat cu dreptul în 2014, impunându-se la scor de neprezentare în fața codașei Corona, 3-0.
  • Pentru giurgiuveni au  înscris Papp (la prima reușită de la revenirea în fotbalul românesc), De Amorim și Mățel, iar formația lui Isăilă a egalat-o pe Steaua în fruntea clasamentului, ambele echipe având în acest moment 45 de puncte.

În ciuda diferenței confortabile de pe tabela de scor, partida nu a fost una la discreția Astrei decât din punct de vedere al posesiei. Altfel, rezultatul a stat mult timp sub semnul întrebării, ultimele două goluri ale gazdelor fiind marcate pe final.

Trupa lui Isăilă a părut, în multe momente, că își face viața grea singură, lucru remarcat și de tehnician, la finalul disputei.

Nu mă așteptam la un meci ușor. Chiar dacă am câștigat cu 3-0, meciul a fost unul greu. Am evoluat bine în prima repriză, dar nu am reușit să marcăm. La pauză parcă ne-am pierdut capul, am intrat în jocul lor, pe contre. Am suferit pentru că nu am reușit să marcăm, dar la final totul a ieșit bine. Mai avem lucruri de reglat, asta e clar„, a declarat Isăilă, la DigiSport.

În ceea ce privește șansele echipei sale la titlu, Isăilă a recunoscut că Steaua rămâne principala favorită, însă a ținut să precizeze faptul că jucătorii săi sunt gata de orice sacrificiu pentru a rămâne în plasa campioanei.

Va fi o luptă crâncenă, până la finalul campionatului. Le promitem asta. Luăm fiecare meci în parte și încercăm să obținem maximum. Urmează o întâlnire grea, pe terenul lui „U”, sper să ne întoarcem cu toate punctele. Dar nu suntem favoriți la titlu, Steaua are prima șansă să câștige campionatul„, a mai spus tehnicianul.

Publicat: 21 02. 2014, 22:41
Actualizat: 21 02. 2014, 23:06