Ionuț Chirilă, pus la zid după ultimele declarații: „Nu știu cum puteți să-l ascultați. E un delir. Să spui că ai jucat fantastic 15 minute, înseamnă că nu te-ai uitat la meci”

Ionuț Chirilă a fost pus la zid de Cornel Dinu, după declarațiile oferite la finalul partidei cu Universitatea Craiova, pierdută de echipa sa, Academica Clinceni, în Bănie, luni, cu 0-5.

Tehnicianul a declarat că echipa sa a jucat excepțional 15 minute, apoi a avut o cădere incredere, pe care nu și-o poate explica. Cornel Dinu consideră că este inadmisibil să te raportezi la cele 15 minute la interviuri, când 75 de minute din meci ai părut inexistent.

Situația din clasament devine din ce în ce mai grea pentru Academica Clinceni. Ilfovenii sunt pe ultimul loc, cu doar trei rezultate de egalitate înregistrate în 12 runde. Unul singur după numirea lui Ionuț Chirilă, în urmă cu trei etape.

Cornel Dinu se amuză pe seama lui Ionuț Chirilă!

Cornel Dinu compară discursurile avute de cei doi antrenori advesari, Laurențiu Reghecampf și Ionuț Chirilă, la finalul partidei dintre Universitatea Craiova și Academica Clinceni. În același timp, îl critică pe Ionuț Chirilă pentru maniera „sinucigașă de a pregăti partida contra oltenilor

A văzut alt meci. El. Nu e el de vină. De vină este… La Clinceni a fost o aşezare serioasă. Prin 1940-1941 era un aeroport al aviaţiei germane, iar acum e un curent de care se bucură Chirilă. Acum e o aşezare liberală. Liberalism e ce face, ce vorbeşte, nu ştiu cum puteţi să-l ascultaţi. E un delir ce vorbeşte, dar nu e el de vină…

Uitaţi-vă la diferenţa dintre Reghecampf… Câtă precizie, exactitate în ce spune şi turuiala asta a antrenorului Clinceniului. O mare greşeală e schimbarea lui Poenaru. Să te apuci să spui că ai jucat fantastic 15 minute, înseamnă că nu te-ai uitat la meci. Nu poţi să te duci să joci la Craiova şi să joci, nu ştiu dacă poţi spune ostentativ, într-un 4-4-2 deschis, care duce la un raport al ocaziilor de 11-2 pentru Craiova. Cine-l ia în serios (n.r. – pe Ionuţ Chirilă)?”, a declarat Cornel Dinu, pentru Telekom Sport.

Publicat: 19 10. 2021, 08:45
Actualizat: 19 10. 2021, 09:03