Ionuț Badea, decepționat de egalul cu Chiajna:** „Am avut partida în mână!”

Antrenorul echipei Universitatea Cluj, Ionuț Badea, a declarat, duminică, după remiza din meciul cu Concordia Chiajna, scor 1-1, că a fost un joc pe care formația sa trebuia să-l câștige, deoarece l-a avut în mână, transmite corespondentul MEDIAFAX.

„A fost o partidă presărată cu multe oportunități de a marca. Am suferit la acest capitol, legat de atenție, contra unei echipe care nu a pus foarte multe probleme. Chiar dacă sunt pe ultimul loc, ei au încercat să joace de fiecare dată. Dacă golul doi ar fi venit lucrurile stăteau cu totul altfel. Acea cursă de urmărire a desprinderii nu a fost așa cum ne-am așteptat, nereușind să marcăm golul doi. Am luat golul într-un moment de oboseală și lipsă de atenție.

Am avut în mână partida, dar s-a transformat într-un egal care nu ajută pe nimeni. Era un joc pe care trebuia să-l câștigăm. Nu consider că e periclitat obiectivul. Este o concurență pe fiecare rol, e posibil ca titularii de azi să fie în tribună mâine și invers. Fiecare jucător trebuie să accepte această posibilitate. E o concurență loială între ei. E important ca fiecare jucător să dea maximum”, a spus Badea.

Diniță: „Am crezut până la final”

„Este un punct foarte important, promițător pentru noi. Motivarea a venit după ce jucătorii s-au uitat la clasament. Am crezut până la final că putem reveni”

Echipa Universitatea Cluj a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formația Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a VI-a a Ligii I disputat la Mediaș. Gazdele au deschis scorul prin Claudiu Niculescu, în minutul 14, din penalti, oaspeții reușind egalarea prin Bălțoi, în minutul 83.