Ionel Ganea, dezamăgit de eșecul cu Dinamo: „Scorul este unul mult prea mare”. Ce le-a transmis fanilor care i-au cerut din nou demisia

Dinamo a învins, pe stadionul Giulești-Valentin Stănescu, cu scorul de 3-0 (1-0), Rapidul, în derby-ul etapei a IX-a a Ligii I, în care dinamoviștii au evoluat cu un jucător mai puțin încă din minutul 7. Golurile au fost marcate de Cordoș ’38, Alexe ’83 și Bărboianu ’90+4 (penalti). Ionuț Nedelcearu a fost eliminat în minutul 7 pentru un fault din poziție de ultim apărător la Buș.

Ionel Ganea era vizibil supărat de rezultatul final al derby-ului din Giulești, considerând că scorul final este unul destul de drastic în comparație cu ceea ce s-a jucat pe teren. Întrebat de faptul că fanii i-au cerut din nou demisia pe parcursul partidei, Ganea a transmis că nu are ce explicații să le dea acestora.

„Am început foarte bine meciul, dar din păcate nu am reușit să marcăm. cred că golul primit în finalul primei reprize a creat un dezechilibru. Cred că scorul este unul mult prea mare. Noi am greșit foarte mult, nu am reușit să facem marcajul foarte aproape de adversar. Jucători mei nu au fost destul de calmi și răbdători în faza de construcție. Nu bag în seamă suporterii, asta e viața și mergem înainte. Nu vreau să mai vorbesc despre ei, nu am ce explicații să le dau eu lor. Domnul Moraru nu are ce să-mi transmită mie, le transmite direct băieților. Nu i-am certat la finalul partidei pe jucătorii mei, mergem înainte. Îi mulțumesc lui Flavius Stoican pentru sprijinul acordat la finalul partidei”, a spus Ionel Ganea pentru Look TV.

Publicat: 27 09. 2014, 23:27
Actualizat: 27 09. 2014, 23:28