Ioan Neculaie „a mirosit” ceva la Steaua – U Cluj:** „Ne-am dori cu toții ca afacerile murdare să dispară din fotbal”

Ioan Neculaie, patronul lui FC Brașov, a văzut ceva necurat la meciul familiei Prodan-Reghecampf, câștigat de soț cu 5-1

Scorul, căderea ardelenilor din repriza a doua și mai ales legătura Laurențiu Reghecampf – Ana Maria Prodan au făcut ca mulți să se îndoiască de corectitudinea meciului Steaua – U Cluj

Întâlnirea familiei Prodan-Reghecampf de duminică seara, lucru unic în istoria fotbalului românesc, nu a trecut neobservată și fără suspiciuni. Cele cinci goluri marcate de Steaua și apatia clujenilor din repriza a doua au făcut ca oamenii de fotbal și fanii să intre la bănuieli.

Primul care a abordat acest subiect deloc confortabil a fost patronul lui FC Brașov, Ioan Neculaie: „Ceva nu a mirosit bine la Steaua – U Cluj… ne-am dori cu toții ca anumite lucruri murdare să dispară din fotbal”, a spus omul de afaceri de sub Tâmpa. Opinia lui e împărțită și de o bună parte a fanilor, ei exprimându-se în număr mare pe site-urile de socializare sau pe cele ale publicațiilor sportive. „Când tu iei bătaie de la Trnava, apoi marchezi doar o singură dată în 60 de minute cu U Cluj și în 30 de minute se mai dau încă 5 goluri nu e ceva dubios la mijloc?”, a fost doar una dintre întrebările retorice puse de suporteri pe www.prosport.ro.

Atât Laurențiu Reghecampf, cât și Ana Maria Prodan au negat orice acuză: „Nu cred că poate spune cineva că acest meci a fost blat”, a spus antrenorul Stelei la finalul partidei. Etapa trecută, Ana Maria a fost din nou în mijlocul unui scandal de proporții. Nae Manea, antrenorul Gloriei, a acuzat-o că i-a sunat doi dintre jucători înaintea meciului direct (1-0) pentru „U” CLuj. Cei contactați au fost Dolha și Predescu.

Pe durata meciului, cu un ochi am plâns și cu celălalt am râs. Dar la final am râs cu amândoi